Tea Culture Museum no.1

Rád bych s Vámi sdílel pár fotografií z naší cesty Taiwanem a z návštěvy Tea Culture Museum v Nantou County.

Pro mě osobně je velmi zajímavé porovnání, jak vypadají čajové prostory u nás a jak v Asii. V CZ je to povětšinou mix kultur, který je často nevkusný, pro mě osobně až nepříjemný, ale jsou samozřejmě výjimky a moderní čajová studia. Tento styl vznikl pravděpodobně po revoluci a často přetrvává.

Čaj často přirovnávám k vínu a myslím, že si zaslouží stejnou pozornost a také úroveň prezentace a to i co se prostor týče.

Zmiňuji to z prostého důvodu. Na cestě Taiwanem jsem navštívil mnoho producentů, prodejen a vždy se jednalo o moderní, jasně orientované zázemí, často ve značném protikladu proti našim čajovnám. I když se jednalo o nejzapadlejší divokou zahradu v horách, prostor pro testování byl reprezentativní a na úrovni  (také se tam najdou výjimky, jen v opačném poměru než u nás, mluvím konkrétně o Taiwanu :).

Tea Culture Musem v Nantou County vás provede historií čaje na Taiwanu, výrobním procesem, druhy čajových kultivarů, způsobem skladování, různými způsoby přípravy. Pokud budete mít cestu kolem, určitě to stojí za návštěvu!

.